Bądź na bieżąco - RSS

Regulamin

Czyli o co w ogóle chodzi :)

Fotomedaliki.pl to strona dla częstochowskich fotografów, a także wszystkich, którzy lubią czasem popatrzeć na zdjęcia. Znajdziecie tu linki do stron i blogów fotografów i fotograficzne niusy o wystawach czy konkurach. Ale to nie wszystko. Bo Fotomedaliki same w sobie są niby-konkursem.

Co miesiąc, w pierwszy wtorek miesiąca pokazujemy zdjęcia, które walczą o tytuł “Zdjęcia miesiąca”. Do zdjęć dołączana jest sonda, bo to Wy decydujecie, które z nich zasługuje na ten tytuł. Głosowanie potrwa do końca dane miesiąca.
I dalej – we wtorek kolejne nominacje i sonda. I tak co miesiąc. Ale to nie koniec. Po roku wybieramy “Zdjęcie roku”.

Od razu ogłaszamy, że w konkursie nie przewidujemy żadnych nagród oprócz satysfakcji ze zwycięstwa :) To się jednak może zmienić.

Regulamin:

 1. 1. Zdjęcia do „Zdjęć miesiąca” wysyłają sami autorzy.
 2. 2. Na zdjęcia z minionego miesiąca (tydzień trwa od poniedziałku do niedzieli) czekamy do pierwszego poniedziałku, do godz. 20:00. Można wysłać maksymalnie 3 zdjęcia. Zdjęciem miesiąca może być:
  • zdjęcie zrobione w danym miesiącu
  • zdjęcie z poprzedniego miesiąca, którego pierwsza publikacja miała miejsce w danym miesiącu
 3. 3. Nominacje i sondę uruchamiamy w pierwszy wtorek, tuż po północy. Ewentualnie rano.
 4. 4. Głosowanie trwa od momentu publikacji sondy do północy w ostatni dzień miesiąca.
 5. 5. Sonda na “Zdjęcie roku” rusza na początku nowego roku. Głosowanie także trwa miesiąc.
 6. 6. Głosować mogą tylko osoby zalogowane. Każdy głosujący może wybrać maksymalnie 3 zdjęcia.
 7. 7. Istnieją dwa rodzaje zalogowanych użytkowników:
  • fotografowie, którzy przyznają po jednym punkcie na każde zdjęcie.
  • inne osoby, przyznają one po jednym punkcie na każde z trzech zdjęć.
 8. 8. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie.
  • Osoby niefotografujące podają tylko maila i login.
  • Osoby fotografujące, oprócz loginu i maila, muszą podać imię, nazwisko i adres strony ze zdjęciami / fotobloga. Muszą także pochodzić z Częstochowy lub okolic, ewentualnie być mieszkańcem Częstochowy lub okolic.
  • Konto staje się aktywne po zaakceptowaniu go przez administratorów.
  • Rejestracja jest równoczesnym wyrażeniem zgody na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu rejestracyjnym w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Konkursów, Warsztatów (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych. Dz. Ust. Nr 133 poz. 833 z dnia 29.08.1997), akceptacją regulaminu oraz zgodą się na otrzymywanie newslettera.
 9. 9. Kwestie techniczne:
  • Zdjęcia wysyłajcie na adres foto@fotomedaliki.pl. Informacje o fotograficznych wydarzeniach, wystawach, konkursach można nadsyłać także na ten adres.
  • Cała akcja dotyczy fotografów z Częstochowy i okolic lub z stąd pochodzących, choć aktualnie mieszkających gdzie indziej, za to zdjęć nie tylko z Częstochowy i okolic.
  • Minimalny rozmiar zdjęć na dłuższym boku to 1600 px.
  • Autorzy zwycięskich zdjęć zobowiązują się do wysłania ich w rozmiarze nadającym się do wydruku.
  • Przy wysyłaniu zdjęcia w mailu trzeba podać swoje imię i nazwisko, telefon i adres mailowy . Zdjęcia mogą, ale nie muszą, posiadać tytuł i opis. Wysłanie maila – co oczywiste – jest jednoczesną zgodą na publikację zdjęcia. Zdjęć anonimowych nie przyjmujemy.
 10. 10. Będziemy czynić starania, aby po roku ze zdjęć powstała wystawa, więc wszyscy, którzy wysyłają zdjęcia jednocześnie zgadzają się, że ich zdjęcia mogą na nią trafić. A także na wszelkie ewentualne materiały promocyjne. O każdym wykorzystywaniu zdjęć autor zostanie powiadomiony.
 11. 11. Celem Fotomedalików jest zorganizowanie wystawy z najlepszych zdjęć, a nie wystawy ze zdjęć autorów, którzy zrobią sobie najlepszą reklamę wśród znajomych. To samo tyczy się osób, które są na zdjęciach, a które zachęcają ludzi do głosowania na zdjęcia z nimi w roli głównej. To nie jest konkurs popularności, tu nie wybieramy najpopularniejszego autora/modela, lecz najlepsze zdjęcie.
 12. 12. Zabrania się zachęcania w jakikolwiek sposób do głosowania na swoje lub cudze zdjęcie.
 13. 13. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania nieuczciwych głosów, a w skrajnych przypadkach do dyskwalifikacji zdjęć.
 14. 14. Nie rościmy sobie żadnych praw do zdjęć, ale wysłanie zdjęcia oznacza deklarację Autora, że posiada do niego wszelkie prawa oraz zgodę Autora i ewentualnie osoby/osób fotografowanych lub ich rodziców/opiekunów (za pośrednictwem Autora) na jego publikację  na stronach fotomedaliki.pl, stronach zarządzanych przez Fundację Festiwal Sztuki Fotoreportażu, profilach Fotomedaliki i Fundacji na Facebooku, w tym zgodę na pokazanie wizerunku. Oznacza również zgodę na wykorzystanie zdjęć, ich tytułów oraz nazwisk autorów na wszelkich polach eksploatacji przez Fundację oraz Jej Partnerów (w szczególności Sponsorów i Media, w tym prasę, radio i telewizję ogólnopolskie, regionalne i osiedlowe)  zdjęć w celach promocyjnych Konkursu, portalu Fotomedaliki.pl oraz Fundacji.
 15. 15. Przewidujemy też uproszczoną wersję konkursu na Zdjęcie Miesiąca na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/fotomedalliki/ Konkurs rozpoczynamy z chwilą  utworzenia postu “Zdjęcie miesiąca …….”, pod którym uczestnicy sami mogą wrzucać swoje zdjęcia, w rozdzielczości 1600 pikseli przy dłuższym boku, podpisane imieniem i nazwiskiem i ewentualnym tytułem oraz spełniające inne warunki regulaminu. Wrzucenie zdjęcia jest jednoznaczne z akceptacją zasad tego regulaminu. Z chwilą utworzenia postu zostanie w nim podany też termin zakończenia konkursu. Do tego czasu można głosować  dowolne zdjęcia wrzucone przez uczestników pod postem poprzez klikanie “Lubię to” pod dowolną ilością zdjęć. Autorzy trzech zdjęć z największą ilością “like-ów” na moment zakończenia Konkursu zostaną ogłoszeni na profilu Facebook oraz portalu fotomedaliki.pl jako zwycięzcy konkursu na Zdjęcie Miesiąca. Administratorzy zastrzegają sobie prawo usunięcia z katalogu zdjęć naruszających zasady regulaminu, lub/i dobre obyczaje.
 16. 16. Zastrzegamy sobie prawo wprowadzenia zmian w regulaminie.

[ bbPress synchronization by bobrik ]