Bądź na bieżąco - RSS

Slajdshowy

FotoCela
Zaczęło się dawno, dawno temu – dokładnie w marcu 2007 roku. Wtedy grupa FotoCela, założona przez dwóch Piotrków: Krasa i Kałę, zaprosiła do pubu Oslo na pierwszy slajdshow – Krzysztofa Pierzgalskiego.

I tak co miesiąc, w każdy ostatni czwartek miesiąca, zapraszani przez Piotrka Krasa autorzy pokazują swoje zdjęcia na dużym ekranie. Z podkładem muzycznym, rzadziej opowiadając o nich na bieżąco. I co miesiąc jest okazja by siąść przy piwie i pogadać – nie tylko z autorami, nie tylko o zdjęciach. Są też comiesięczne rytuały, jak Piotrek stający na krześle i wykręcający żarówkę :)

Ręka w górę kto był na wszystkich slajdshowach. Druga ręka w górę jeśli ktoś pamięta wszystkie pokazy. Takiej osoby na pewno nie ma. Dlatego pojawił się pomysł, by przypomnieć je wszystkie. Te, które udostępnił nam Piotrek i autorzy wyrazili zgodę, można zobaczyć tutaj – na razie część, wkrótce więcej.

Obecnie, chociaż, póki co, kolejnych slideshowów w Oslo nie ma (kto wie, może ten pomysł też uda nam się reaktywować :) ) będziemy starali się dorzucać nowe, aktualniejsze pokazy.

Na początek dorzuciliśmy cztery czekające na Fototomedalikowym profilu na Vimeo : Agnieszki Parkitnej, Alekseja Jutina, Łukasza Fojta i Marcina Szpądrowskiego.

Nie chcemy na tym poprzestać. Dlatego przysyłajcie na swoje nowe dokonania w tym zakresie lub linki do nich !

Kwestia techniczna: Slajdshowy można oglądać na większym ekranie niż te małe okienka :)

[ bbPress synchronization by bobrik ]