Bądź na bieżąco - RSS

“Follow The Women” w ROKu

luty 16th, 2010 | Autor: fotomedaliki.pl | Kategoria Wystawy

19 lutego, o godzinie 18:00, w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej “Follow The Women“. Autorem zdjęć jest Bennia Mokrad.

Na zdjęciach, które zawisną w galerii Art-Foto będzie można zobaczyć miejsca oraz ludzi spotkanych podczas zeszłorocznego Follow The Women 2009, który miał miejsce w październiku 2009.

Ekspozycja będzie wisieć do 26 lutego 2009. Wstęp wolny.

Follow the Women

Follow the Women


Follow The Women jest międzynarodową, niepolityczną i charytatywną organizacją, której główną siedzibą jest Reading, Anglia. Głównym celem FTW są kampanie na rzecz pokoju i zakończenia przemocy na Bliskim Wschodzie. Pod patronatem Jej Ekscelencji Pani Asma Al Assad w Syrii, Królowa Rania z Jordanii i Bahir Hariri w Libanie, ok. 500 kobiet z ponad 40 krajów na całym świecie, niemal co roku uczestniczy w w pokojowym rajdzie rowerowym w celu promowania porozumienia w regionie oraz pozyskania pieniędzy dla lokalnych projektów, takich jak budowa placów zabaw dla dzieci, inicjatyw dla kobiet w obozach dla uchodźców.

Flagowa inicjatywa FTW to niemal coroczny, pokojowy rajd rowerowy. 300 kobiet z całego świata w: Libanie, Syrii, Jordanii i Palestynie, zwraca uwagę międzynarodowych mediów, polityków i lokalnych społeczności na potrzebę zawarcia pokoju na Bliskim Wschodzie , inspiruje ludność lokalną, do podjęcia aktywnej roli w tym procesie.
Pomysł rajdu narodził się w głowie Woman of the Year 2001- Detty Regan, która pracuje z młodzieżą międzynarodową w Wokingham, Berkshire w Wielkiej Brytanii.
Zdjęcia, które będą Państwo oglądali na wystawie Follow The Women 2009 są fotograficznym zapisem spotykanych podczas wyprawy ludzi , kobiet z całego świata uczestniczących w rajdzie – jak również odwiedzanych miejsc podczas FTW 2009, który odbył się w październiku 2009.

Mokdad Bennia – człowiek dwóch kultur Wschodu i Zachodu. Urodzony w 1976 roku w Algierii, spędził tam swoje młode lata. Studiował już w drugiej kulturze – w Polsce . Z wykształcenia jest informatykiem .Aktualnie od kilku lat mieszka w Nowym Sączu, zawodowo zajmuje się projektowaniem i konstrukcją kolei linowych Od 10 lat hobbystycznie zajmuje się fotografią. Podglądanie świata przez obiektyw pozwala mu odkrywać zupełnie pomijaną przez nasze oczy rzeczywistość.

Follow the Women - zaproszenie

Follow the Women - zaproszenie

Napisz Komentarz

You must be logged in to post a comment.

[ bbPress synchronization by bobrik ]