Bądź na bieżąco - RSS

Fotowarsztaty z Maciejem Stobierskim

październik 14th, 2009 | Autor: fotomedaliki.pl | Kategoria Niusy

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na warsztaty autorskie z cyklu “Digitalizacja przestrzeni fotografii – specyfika pejzażu fotograficznego”. Zajęcia poprowadzi artysta fotografik, Maciej Stobierski.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek, 19 października 2009 r., o godzinie 18:00.
Wstęp wolny.

Fot. Maciej Stobierski

Fot. Maciej Stobierski


Fot. Maciej Stobierski

Fot. Maciej Stobierski

Maciej Stobierski – fotografik, wolny strzelec, pasjonat pleneru, twórca własnego – autorskiego – zbioru fotografii elementów pejzażu, przyrody, industrii.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików od 2001r.
Prowadzi zajęcia z fotografii cyfrowej i technik multimedialnych na Informatyce Obrazu i Dźwięku w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach. Prowadzi również zajęcia oraz wykłady na kursach i seminariach organizowanych przez ZPAF oraz Muzeum Śląskie. Uczestniczył w wielu wyprawach wspinaczkowych w rozmaite regiony i góry świata : Hindukusz , Himalaje, Andy oraz eksploracyjnych: Amazonia.

Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Działalność fotograficzna od rozpoczął w 1977 wystawami dokumentacyjnymi z wypraw (Galeria Pod Prasą w Katowicach,Uniwersytet Śląski w Katowicach).

Współpracuje z wydawnictwami, galeriami oraz agencjami fotograficznymi.

Publikował w takich czasopismach, jak: Kontynenty, Poznaj Świat, Taternik, Foto Video. Z powodzeniem brał udział w aukcjach fotografii organizowanych przez ZPAF.
Jest autorem zdjęć do wielu autorskich kalendarzy między innymi: Polmos BB, Goland Katowice, Elgor Zamet, KSK Katowice, Akademia Morska w Gdyni.
W 2007 roku ukazał się jego autorski album: ŻAGLOWIEC wyd. KMB Katowice. Jego zdjęcia można również ogladać w albumach zbiorowych: Mistrzowie Polskiego Pejzażu, Kwartal Wodna – Katowice.

Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Fotowarsztaty z Maciejem Stobierskim

Fotowarsztaty z Maciejem Stobierskim

Napisz Komentarz

You must be logged in to post a comment.

[ bbPress synchronization by bobrik ]