Bądź na bieżąco - RSS

Klimaty na piątkę!

sierpień 13th, 2010 | Autor: fotomedaliki.pl | Kategoria Konkursy


Uwaga miłośnicy fotografii! Właśnie wystartowała kolejna edycja Konkursu Fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. Od teraz czekamy na Wasze fotografie! Tegoroczny konkurs jest wyjątkowy z trzech powodów: po pierwsze – to już jego 5. edycja, po drugie pojawiła się kategoria „Fotografia Reporterska”, po trzecie… wśród osób oceniających Wasze zdjęcia pojawi się nie kto inny jak sam Tomasz Tomaszewski! Już po raz trzeci „Klimaty” będą towarzyszyć pokonkursowej wystawie „Grand Press Photo” w Częstochowie.

Mamy nadzieję, że kolejny raz Konkurs ściągnie rzeszę profesjonalnych fotografów, fotoamatorów oraz miłośników fotografowania. Ideą konkursu jest ukazanie współczesnych walorów architektonicznych, kulturowych, przyrodniczych i turystycznych miasta. Zależy nam na pozyskaniu i prezentacji fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia społecznego, kulturalnego i sportowego. Mile widziane jest niebanalne potraktowanie „miejskich klimatów”, w których głównym motywem jest człowiek i to, co go otacza. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, bo konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących. Wystarczy aparat i odrobina pasji, aby wygrać główną nagrodę w konkursie.
Główna zasada jest taka, że przesłane na Konkurs zdjęcia, muszą być wykonane w Częstochowie. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: „Fotografia Klimatyczna” oraz – uwaga, tu nastąpiła zmiana – „Fotografia Reporterska”. Jak rok temu, w obu kategoriach przyznane zostaną trzy równorzędne nagrody. Wyłoniona zostanie także najlepsza fotografia i to ona otrzyma tytuł Grand Prix. Laureaci tegorocznej edycji „Klimatów” nagrodzeni zostaną cennym sprzętem fotograficznym.

Pokonkursowa wystawa „Klimatów Częstochowy” towarzyszyć będzie – tradycyjnie już – wystawie prac Ogólnopolskiego Konkursu „Grand Press Photo” w Częstochowie, której gościem będzie zdobywca głównej nagrody GPP 2010 – Tomasz Tomaszewski.
Oczywiście postanowiliśmy wykorzystać ten fakt – zaprosiliśmy Tomaszewskiego do udziału w tegorocznych obradach Konkursu „Klimaty Częstochowy”. Warto więc poddać swój fotograficzny warsztat jednemu z najlepszych polskich fotoreporterów.

Na Wasze fotografie czekamy do 15 października. Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu odbędzie się 5 listopada 2010 roku. Zatem do dzieła!

Konkurs „Klimaty Częstochowy” wpisał się w krajobraz miejskich imprez pięć lat temu. Od 2006 roku jurorzy „Klimatów” obejrzeli ponad 2500 fotografii. Wśród oceniających byli do tej pory: Maciej Nabrdalik, Grzegorz Skowronek, Leszek Pilichowski, Marcin Stawiarz, Piotr Dłubak, Janusz Mielczarek, Marcin Szpądrowski. Laureaci poprzednich edycji konkursu odnoszą fotograficzne sukcesy w Polsce i na świecie.

Plony miniony edycji konkursu można oglądać na stronie klimatyczestochowy.pl

Organizator konkursu:
Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miasta Częstochowy
ul. Ślaska 11/13, 42-217 Częstochowa
tel. 34 370-73-27, www.czestochowa.pl

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Źródło: Materiały organizatorów

Napisz Komentarz

You must be logged in to post a comment.

[ bbPress synchronization by bobrik ]