Bądź na bieżąco - RSS

Piękne i silne na 12 miesięcy

grudzień 9th, 2010 | Autor: fotomedaliki.pl | Kategoria Niusy, Polecamy


Żeńska sekcja Rugby Clubu Częstochowa, idąc za wzorem swoich kolegów z Juvenii Kraków, postanowiła wydać klubowy kalendarz na 2011 rok wypełniony zdjęciami wszystkich zawodniczek.

Dziewczyny zaprosiły do współpracy Jarosława Respondka, który od prawie dwóch lat współpracuje z ich klubem. Wszyscy fani RCC doskonale pamiętają jego slajdshow, który tak doskonale oddał ducha rugby. Tym razem udało mu się pokazać, jak wiele piękna i siły jest w kobiecym rugby.

– Nie oszukujmy się, ogólna świadomość ludzi na temat kobiecego rugby jest niewielka, poza tym często słyszymy opinie, że w rugby grają wielkie „baby”, które z kobiecością nie mają za wiele wspólnego. Chcemy zmienić ten stereotyp i mamy nadzieję, że ten kalendarz nam w tym pomoże – mówi Kasia Sterna, kapitan drużyny .

Dziewczynom bardzo zależy, by za pomocą kalendarza udowodnić że rugby to sport dla każdego i zachęcić tym samym do gry kolejne kobiety. Rugbistki zgodnie twierdzą, że praca nad zdjęciami do kalendarza wymagała dużo wysiłku i cierpliwości. – Fryzjer, makijaż, to wszystko było bardzo przyjemne ale pozowanie przez sześć godzin, ciągłe powtórki, bo któraś z koleżanek zamknęła oczy i niezbyt wysoka temperatura sprawiły, że pod koniec pierwszej sesji nie chciałyśmy słyszeć o następnej – mówi skrzydłowa częstochowianek Sylwia Gołda. Jednocześnie wszystkie dziewczyny podkreślają, że było warto, bo zdjęcia są wspaniałe. – Oczywiście nie byłoby to możliwe bez udziału sponsorów, którzy mocno wsparli całe przedsięwzięcie – zaznaczają.

Rugbistki serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na oficjalną prezentacja kalendarza, która odbędzie się 12 grudnia 2010 roku o godz. 17 w Pubie Oslo, przy ul. Korczaka 14 w Częstochowie.

Kalendarz będzie kosztował 20 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Rugby Clubu Częstochowa.

Kalendarz Rugby Clubu Częstochowa 2011

Kalendarz Rugby Clubu Częstochowa 2011

2 komentarze dla “Piękne i silne na 12 miesięcy”

  1. karmazyniello Napisł/a:

    Miłe zaskoczenie :-D
    Serio, nie wiedziałem o istnieniu kobiecej drużyny!


  2. Jarekr91 Napisł/a:

    Ciesze się ogromnie, że fotografia uświadamia! :D
    Zapraszam wszystkich serdecznie w imieniu dziewczyn i swoim :)


Napisz Komentarz

You must be logged in to post a comment.

[ bbPress synchronization by bobrik ]