Bądź na bieżąco - RSS

Slajdshow Łukasza Grygiela

sierpień 20th, 2009 | Autor: fotomedaliki.pl | Kategoria Slideshow

W poprzednim miesiącu mogliśmy obejrzeć slajdshow Konrada Knapika – “Ludzie Indii”. W przyszłym tygodniu, już w czwartek 27 sierpnia, będziemy kontynuować fotograficzną podróż po krajach orientu – Łukasz Grygiel pokaże nam swoje zdjęcia z Tajlandii.

Kilka słów od samego autora.

Tajlandia
O wyprawie do Tajlandii marzyłem od zawsze – zupełnie inny kraj, który sam w sobie jest pełen sprzeczności i różnorodności. Białe, leniwe plaże wysp kontrastują z ruchliwymi i hałaśliwymi ulicami Bangkoku, a północ urzeka swoją egzotyką, dżunglą i dzikimi zwierzętami.
Przepych i jasne, nasycone kolory w świątyniach kontra dzieci i bezpańskie psy śpiące na ulicach.
Wioski i budynki zniszczone doszczętnie przez tsunami wywołują lęk przed naturą, a piękne plaże zatoki Maya Bay (znanej z filmu Niebiańska Plaża) podziw dla jej piękna.

To wszystko można tam zobaczyć… A przeżyć? Przeżyć można jeszcze więcej – rafting na bambusowych tratwach w Chiang Mai, trekking na słoniach przez dżunglę połączony z kąpielą w wodospadzie, bliskie spotkania z tygrysami i jadowitymi wężami, wizyta u plemienia, którego kobiety wydłużają sobie szyje nosząc metalowe obręcze, nurkowanie w rafie koralowej z setkami gatunków kolorowych ryb… Do tego można dorzucić jeszcze skoki przez płonące obręcze na wyspach i szaloną jazdę tuk-tukiem w nocy po ulicach przez Bangkok.

Celem mojej prezentacji jest zachęcenie wszystkich widzów do odwiedzenia tego kraju. Koniecznie bez pośrednictwa biura podróży, aby lepiej poznać tych ludzi nie tylko podczas pobytu w konkretnym miejscu, ale również podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce.

Fotografia
Na początku bardziej pasjonowało mnie tworzenie fotomontaży, obróbka grafiki niż sama fotografia. Zmieniło się to wraz z zakupem pierwszej lustrzanki – Nikona D70S. Teraz zawodowo zajmuję się fotografią i grafiką oraz powiększyłem zestaw swojego sprzętu o kolejnego Nikona – D90 oraz zestaw 4 obiektywów. Na wyprawę do Tajlandii zabrałem nowszą puszkę oraz trzy obiektywy – szeroki, tele oraz najbardziej uniwersalny 18-70mm. Było sporo noszenia i trochę strachu przed kradzieżą, ale nie chciałem żałować, że z powodu braku sprzętu nie wykonam dobrych zdjęć. Na miejscu okazało się, że największą przeszkodą był upał, który powodował, że pod zalewający oczy utrudniał kadrowanie.

O fotografii można pisać dużo, ale lepiej obejrzeć zdjęcia…

O mnie

  • Łukasz Grygiel, lat 28
  • właściciel firmy zajmującej się fotografią oraz grafiką komputerową
  • instruktor, sędzia i zawodnik Taekwon-do ( I DAN – czarny pas)
  • członek Klubu Wysokogórskiego w Częstochowie
  • oprócz fotografii, Taekwon-do i wspinaczki dużo jeżdżę na rowerze i trochę podróżuję

Napisz Komentarz

You must be logged in to post a comment.

[ bbPress synchronization by bobrik ]